Registrácia

Aký je život s Rakmi?

videný 1 000 - 5 000

V tomto článku som vám ako hrdá Váha predstavila 10 bodov, ktoré sú pre toto znamenie charakteristické a mnohí z vás sa v nich našli, čo ma potešilo. :) Rozhodla som sa preto napísať druhý článok venovaný ďalšiemu znameniu. Dnes to bude Rak. V mojom okolí ich mám hneď niekoľko, takže inšpirácie mám viac než dosť. :D 


Čitatelia narodení v rozmedzí 21. jún až 22. júl zbystrite pozornosť. ;)


1. Raky si veľmi dobre pamätajú každú bolesť. Dokonca aj v prípadoch, keď sa daná udalosť stala pred mnohými rokmi. Nesú si so sebou svoj kríž a s nepeknými spomienkami sa len veľmi ťažko vyrovnávajú. Práve preto sa niekedy môžu javiť ako bojazlivé, pretože majú skutočný strach z toho, že sa bude minulosť opakovať. 

2. Dávajú ľuďom často viac šancí, než si zaslúžia. Je to jedno z najdobrosrdečnejších znamení, aké existujú, preto sa nečudujme, keď stále veria v dobro ľudskej duše, hoci na to reálne mnohokrát nemajú dôvod. Rak vo väčšine prípadov skrátka nedokáže ublížiť inému, hoci iný mu ubližuje opakovane. 


3. Cítia sa neisté a zraniteľné, preto ich každé nevľúdne slovo či odmietnutie zasiahne stokrát viac ako druhých. Sú veľmi citlivé, takže je potrebné dávať si pozor, ako sa s nimi rozprávame. Kritické je to najmä počas hádok, kedy vypustíme v zápale emócií aj to, čo by sme inak nikdy nepovedali. Na Raky to pôsobí priam deštruktívne. 


4. Majú veľa známych, ale iba málo priateľov. Nedôverujú totiž okamžite každému. Hľadajú si pár skutočne spriaznených duší a tých sa držia ako kliešte, lebo vedia, že je to tá správna cesta. Sú krásnym potvrdením citátu: ,,Kvalita nad kvantitou."


5. Sú profesionáli v prokrastinácii. Ale to sme sem-tam všetci, nie? ;) Každopádne Raky sú v tom skutočnými preborníkmi. Často je to ale spojené s nejakými vnútornými blokmi, problémami, ktoré si prehrávajú v hlave a povinnosti tak odsunú na druhú koľaj aj bez toho, aby si to uvedomili. Prídu na to až potom, keď už je neskoro a niet cesty späť. Preto na ne treba občas dohliadnuť a ak vám to dovolia, nasmerovať ich, aby ich prílišné rozjímanie nedostalo do ťažkostí. 


6. Zvláštnym spôsobom vycítia, že sa s vami niečo deje, hoci ste ešte nestihli ani otvoriť ústa. V tomto ohľade som sa ja osobne ocitla v zaujímavej situácii - moja mamina, babka aj najlepšia kamarátka sú Raky a skutočne všetky 3 majú túto vlastnosť maximálne rozvinutú. :D Problémy vidia na očiach, na nálade a dokonca ich dešifrujú aj z toho, čo máte práve oblečené. Ich skúmavému pohľadu neuniknete, takže sa buď pretvarujte lepšie, alebo to všetko rovno vyklopte. ;)


7. Sú dosť náladové. Veľmi rýchlo totiž môžu z najlepšieho dňa ich života prejsť do trúchlivej nálady a vy ani nezaregistrujete, čo sa vlastne stalo. Stačí aj najmenší podnet, rýchla spomienka či možno nostalgická vôňa a už ste ich stratili. Zas a znovu sú vo svojom malom vesmíre. Ale v takých prípadoch im doprajte čas, veď oni sa vrátia. Ak z nich totiž budete násilne ťahať, čo sa im porobilo, môžete ich tak zablokovať ešte viac. 


8. Často majú poruchy spánku. A to z jednoduchého dôvodu. Majú sklony k nadmernému premýšľaniu. Hlavne, keď už ležia večer v posteli a prehrávajú si, čo sa im prihodilo dnes, pred mesiacom, pred 5 rokmi. Rozmýšľajú, čo mohli spraviť a povedať ináč. Ale boja sa aj budúcnosti. V hlave sa im melú milióny možných alternatív a keď konečne nadránom od mentálneho vyčerpania zaspia, majú tendenciu trpieť nočnými morami. A aby toho nebolo málo, ráno sa zobudia ešte viac unavení, ako si večer líhali do postele. 


9. Vyznanie lásky od Raka je veľká vec. Otvárajú sa iba málo ľuďom a ak práve vy patríte medzi tých vyvolených, vedzte, že je to veľká pocta a skutočný dôkaz náklonnosti. Navyše sú Raky veľmi rodinne založené, takže svojich milovaných vždy stavajú na pomyselný piedestál. :)


10. Keď je im ublížené, odstrihnú sa od celého sveta. Nezáleží na tom, ako veľmi blízki si ste, Rak vo chvíľach smútku potrebuje byť sám. Rozjímať a vysporiadať sa s nepriazňou osudu po svojom. Ale nebojte sa, keď prekoná to najhoršie, veľmi rád vám dovolí byť mu oporou. Akurát naňho nesmiete tlačiť. 


Čo myslíte, sedí týchto 10 bodov na Raky? Máte vo svojom okolí niekoho takého? :) 

Vaša Sabi


Zdroj titulnej fotky: https://www.astrologyzone.com/forecasts/cancer-horoscope-march-2017/

user avatar
Sabi Lipovská
www.beautiful-savage.blogspot.sk
Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre