Registrácia

Super pomocník pri lámavosti nechtov

videný 100 - 500

Problémy s lámavými nechtami som začala mať krátko po nástupe na strednú školu. Stres a nervozita sa u mňa vždy prejavovali skôr na vlasoch, ktoré sa veľmi mastili, mierne redli a vo veľkom vypadávali. Práve preto som nepredpokladala, že si to začnú odnášať nechty. Ale poviem vám, dostali naozaj zabrať.


Vždy som chcela mať nechty dlhé, ale nie také tie kilometrové, a pekne upravené, či už nalakované, alebo len čisté. A do nástupu na strednú som ich také aj mala. Bola som na ich prirodzený vzhľad viac-menej pyšná, lebo okolo tých 13-14tich rokov si ostatné baby začali lepiť umelé nechty (čo som sa zaprisahala, že ja určite nikdy robiť nebudem). Mali pekný tvar, rýchlo narástli a boli skutočne pevné. Ak sa mi náhodou jeden necht zlomil, bola to pre mňa hotová katastrofa. :D Šťastnejšia som však ani nemohla byť, lebo sa nelámali často.


Avšak pred časom sa toto úplne obrátilo. Nechty mi viditeľne začali slabnúť a mali veľký sklon k lúpaniu sa. Najprv sa začali štiepiť na okrajoch, postupne už aj v strede a boli tak tenké, že by ich zlomilo aj obyčajné poškrabanie sa. Nebolo možné, aby mi narástli dlhé. Skúšala som všelijaké domáce zábaly, mastičky a upravenú stravu, ale akosi nič nepomáhalo. Problém so zničenými nechtami u mňa začal prerastať do hystérie, lebo už trval hodnú chvíľu. To, čo som kedysi mala tak rada, sa postupne stalo mojou hanbou.


Poslednou voľbou boli pre mňa tabletky, lebo som očividne potrebovala väčší kaliber. Rozhodla som sa vyskúšať toto balenie Maxi Vita Premium s účinkom na nechty, vlasy a pokožku. Tabletky obsahujú vitamíny B, C, E a zinok a po pravidelnom používaní by sa mali dostaviť výsledky ako posilnenie štruktúry vlasov aj nechtov, pričom majú blahodarne pôsobiť aj na pleť či ďasná. Produkt sľubuje aj upravenie miery vyčerpania a únavy.

Takto vyzerali moje nechty, keď boli na vrchole svojej zničenosti, a presne vtedy som si povedala, že s nimi musím začať urýchlene niečo robiť. 

A takto vyzerali moje nechty už po mesiaci používania (hoci sa odporúčajú aspoň 3).


Musím povedať, že som s tabletkami spokojná, pretože za pomerne krátky čas dokázali dať dokopy veľkú škodu. Nechty sa mi odvtedy takmer nelámu a dokonca si ich znovu viem vypestovať pekné dlhé. Neštiepia sa a rastú o trošku rýchlejšie, ako pred používaním tabletiek. Dokonca som si všimla, že aj kožička okolo nechtov je oveľa zdravšia. Drobná poznámka na záver: tabletky by mali v najväčšej miere ovplyvniť kvalitu vlasov, ale s tými mojimi nespravili absolútne nič. :D Takže ak by ste chceli tieto tabletky origoš na vlasy, myslím, že sa to veľmi neoplatí.


V súčasnosti používam už len čisto zinkové tabletky, ale všímam si, že zinok na lámavé a zničené nechty pomáha tiež. Je to super prvá pomoc, ak potrebujete mať nechty v poriadku čo najrýchlejšie. A tiež je to lacnejšia alternatíva k tabletkám určeným priamo pre nechty. Na druhej strane podľa mňa vždy skúste najprv na vitamíny a prvky bohatú stravu, lebo je to omnoho zdravšie ako chémia. A verím tomu, že aj nápomocnejšie. 


Máte skúsenosti s lámavými nechtami? Ako proti tomu bojujete? Ak ste už skúsili nejaký zábal na nechty, aké s ním máte skúsenosti?

Vaša Sabi


Zdroj titulnej fotky: Beautiful savage

user avatar
Sabi Lipovská
www.beautiful-savage.blogspot.sk
Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre