Registrácia

Odkiaľ čerpám inšpiráciu?

videný 500 - 1 000

Všetkých nás z času na čas určite ,,opustí múza" a celé dni len tápame, akým smerom sa budú uberať naše ďalšie aktivity. Mne sa toto stáva hlavne v poslednom čase. Mám v hlave plno rodinných záležitostí a okrem nich maturitu, no keď sa dostanem k písaniu článkov či inej kreatívnej tvorbe, často neviem nasmerovať myšlienky správnym smerom. Cítim, že mi niečo uniká a neviem sa správne a hlavne 100%-ne naladiť na písanie. A to je pre blogerku, ktorá píše už približne od 10 rokov, celkom problém. :D


V takých prípadoch, prirodzene, hľadám inšpiráciu mimo svojej hlavy. Nikdy to nie je na škodu, pretože sem-tam stačí impulz od inej osoby, nová perspektíva a už to ide. Ak sa aj vy práve potýkate s podobným problémom, ktorý sa nemusí výhradne týkať blogovania, mám tu pre vás 3 tipy, ako sa zbaviť nedostatku inšpirácie. :)


1. SLEDUJTE A POČÚVAJTE SVOJE OKOLIE.
Základom temer všetkých mojich článkov je pozorovanie ľudí v mojom okolí. Niekedy im venujem jeden-dva odstavce, no niekedy ma inšpirujú k celému článku. Aj tu na Želaniach si môžete prečítať moje články venované vzťahom k druhým i sebe samým, ktoré majú svoj reálny pôvod v tom, čo vidím, že sa deje navôkol. Často rozoberám témy, ktoré sužujú mňa, moju minulosť i budúcnosť, ale aj mojich priateľov, rodinu, spolužiakov, učiteľov... Dokonca si pamätám na článok, ku ktorému ma inšpiroval neznámy pán v autobuse, keď sa sťažoval na ťažký život. :D 

Myslím, že odtienky života smiete pretransformovať do akéhokoľvek druhu aktivity, či už píšete blog ako ja, alebo maľujete, alebo točíte videá a pod. Práve preto moja prvá rada znie: ,,Sledujte a počúvajte svoje okolie.", pretože práve od neho sa naučíte najviac. Život samotný je totiž nositeľom inšpirácie a v tomto ohľade vás nikdy nesklame, verte mi. ;)


2. OTVORTE DVERE PRÍRODE
Jar je to najkrajšie obdobie na nasávanie inšpirácie priamo z prírody. Všade vládnu veselé farby, omamné vône a vyjsť si von na čerstvý vzduch je jednoducho pastva pre oči aj dušu. Preto moja druhá rada znie: ,,Otvorte dvere prírode." Dajte na chvíľu zbohom svojim štyrom stenám doma a choďte sa prejsť po lúke, po poli, k rieke alebo aspoň do parku. Zavrite na chvíľu oči a nechajte ostatné zmysly, aby spoznávali tú čarovnú krásu. Uvoľníte sa a ani neviete ako, už budete mať hlavu plnú nápadov. A ak nie, nezúfajte - vždy sa totižto do svojej oázy môžete vrátiť a rozjímať dovtedy, kým pomyselná žiarovka nad hlavou predsa len nezasvieti. ;)

Ja osobne tento druhý bod najčastejšie premietam do zdobenia mojej izby. Vždy si do nej podľa ročného obdobia nazvlákam rôzne dekorácie a iné serepetičky. :D Ale baví ma to. Čo baví! Zbožňujem to! Každé nové ročné obdobie som z toho priam vo vytržení. A inšpirácia ku mne dolieha práve z prírody - snažím sa totiž čo najviac farieb a slnka vpustiť aj k sebe do kráľovstva. A to odporúčam aj vám. Tak sa budete v domácnosti cítiť príjemne rovnako ako na kvetmi obsypanej lúčke. :)

3. SOCIÁLNE SIETE AKO BEZODNÁ STUDNICA NÁPADOV
Úprimne, nie som veľkým zástancov sociálnych sietí, ale je pravda, že sú už neoddeliteľnou súčasťou našich životov. A keď už máme tú možnosť, prečo ich nevyužiť v honbe za inšpiráciou? Moje obľúbené sú jednoznačne Instagram, Pinterest, We Heart It a Youtube. Nájdete tam prekrásne obrázky, rôzne témy, ktorým sa venovať, nové recepty, DIY projekty, influenceri vám poriadia, aký film si dnes večer pozrieť, ktorá kniha sa oplatí, spoznáte s nimi vašu novú obľúbenú underground skupinu... 

Vďaka nim všetkým som už odskúšala samé skvelé vychytávky a nové poznatky zúročila v článkoch aj Insta postoch. A naučila som sa, že niekedy nájdete skutočné poklady práve vtedy, keď len znudene prechádzate jednotlivé príspevky bez toho, že by ste chceli nájsť niečo konkrétne. ;)


Odkiaľ čerpáte inšpiráciu vy? :)

Vaša Sabi 


Zdroj titulnej fotky: http://wallpaperscraft.com/wallpaper/camera_heart_blurring_66339

user avatar
Sabi Lipovská
www.beautiful-savage.blogspot.sk
Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre