Registrácia

Zbavte sa jaziev z akné s DIY maskou na tvár

videný 1 000 - 5 000

Nesmierne dlhú dobu som premýšľala nad tým, že by som rada skúsila nejakú domácky vyrobenú kozmetiku, keď som na Pintereste (samozrejme, ako inak) našla tento recept na masku na tvár. Je určená na problematickú pleť poznačenú jazvičkami po akné, ktoré ma trápia snáď od začiatku puberty, preto som bola nadšená, že ju vyskúšam. Spočiatku som bola skutočne veľmi skeptická, lebo som neverila, že pár ingrediencií z kuchyne si s takým závažným problémom poradí. Teda, jasné, že pleť už nikdy nebude taká bábätkovská ako v prvých rokoch života, ale po naštudovaní rôznych internetových fór som nadobudla pocit, že to predsa len nemusí byť taká hlúposť.

Aký mám z nej teda mám dojem?POTREBUJEME:

-med - 1 čajová lyžička

-citrónovú šťava - 1 čajová lyžička

-mletú škoricu - 1 polievková lyžica

-mletý muškátový oriešok - 1 polievková lyžica, no ja som dala menej pre ostrú vôňu (aspoň pre môj nos :D)Všetko pekne zamiešame dohromady, až nám vznikne takáto nevábne vyzerajúca tmavohnedá hmota, ktorá i vám iste pripomína hovníčko. :DJednoducho ju potom aplikujeme na pleť. Ja som sa sústredila najmä na líca, bradu, spánky a T zónu, ktorá je u mňa najviac postihnutá jazvičkami. Masku som nechala pôsobiť približne 10-15 minút. Za ten čas príjemne chladila a cca po 6-7 minútach som začala cítiť jemné štípanie citrónovej šťavy, ktorá spôsobila aj mierne začervenanie pokožky, tak ak máte citlivú pleť, dávajte pozor alebo recept neskúšajte vôbec.


Masku by som chcela používať každý deň po dobu týždňa-dvoch (troch? :D), aby som zistila, či aspoň trochu účinkuje. Na internetoch som sa však dočítala, že citrónová šťava skutočne preukázateľne má blednúce účinky na kožu. Stačí si ňou na 10 minút potrieť postihnuté miesta vatovým tampónom. Vraj skvele funguje aj v kombinácii s mliekom, olivovým olejom, aloe či čajovníkom. Tak ktovie, čo z toho bude, ale mám z nej dobrý pocit. Minimálne je po nej pleť neskutočne hebká, čistá a príjemná na dotyk. :)


Skúšali ste takúto masku? Máte jazvičky z akné? Ak hej, snažíte sa ich nejako zbaviť?

Vaša Sabi :)


Zdroj titulnej fotky: Beautiful savage

user avatar
Sabi Lipovská
www.beautiful-savage.blogspot.sk
Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre