Registrácia

Ako nestratiť samých seba, keď sa život komplikuje

videný 1 000 - 5 000

Určite mi dáte za pravdu, že nie som jediná, ktorú občas prepadne depka, lebo život nie je vždy len o tom, aký by sme ho chceli mať. Sem-tam skrátka nedokážeme zabrániť udalostiam, ktoré nám na tvár prinesú vrásky a kruhy pod oči. No môžeme zabrániť tomu, aby nám tieto pochmúrnosti kradli spánok. Aby nám odpútavali myseľ od toho, na čo by sme sa mali sústrediť. Aby nám odopierali právo na šťastný život. V dnešnom článku vám ukážem 10 tipov, ako sa vyrovnávať aj s tvrdými orieškami a ako sa znovu postaviť, keď vás život zrazí na kolená. ;)


1. Spíšte si list vecí, za ktoré ste vďační

Určite nie je na škodu nájsť si v živote veci, ktoré sú jeho piliermi a ktoré vám vždy dokážu priniesť úsmev na tvár aj napriek tomu, že sa všetko ostatné rúca. Či už je to rodina, partner, priatelia alebo čosi úplne iné - vo vašom zozname môžete nájsť miesto pre čokoľvek. ;)


2. Čas na sladké!

Či už máte prísne zdravý jedálniček alebo nie - za malý prehrešok vás nikto nemôže karhať. :) Navyše taká čokoláda má na organizmus len a len priaznivé vplyvy, tak prečo to nevyužiť najmä vo chvíľach, kedy sa skrátka musíte niečím potešiť? Odlomte si kúsok z obľúbenej čokolády, upečte si koláčik alebo si ju pripravte v tekutom stave. Fantázii sa medze nekladú.


3. Človek potrebuje ľudské teplo

Môžete byť akokoľvek nahnevaní na svet a na ľudí v ňom, no či chcete alebo nie, spoločnosť potrebujete. A častokrát vás práve blízki dokážu vytiahnuť z úplného dna, preto im dajte šancu a nedištancujte sa od nich. Ak spolu nemôžete byť fyzicky a stratiť sa v medveďom objatí, zdvihnite aspoň telefón a vyhľadajte svoj milovaný hlas. Aj to dokáže divy.


4. Doprajte si čas na seba

Tento bod môžete pokojne spojiť s druhým (papanie sladkostí ;)). Spravte si deň, ktorý venujete iba sami sebe - vyčarujte si voňavý kúpeľ s kopcami peny, vonnej soli, pílingom, maskou na tvár a všetkým ostatným, čo k tomu patrí. Skrátka, rozmaznávajte sa a poriadne si oddýchnite. A aby ste neboli ponechaní na vlastné ťaživé myšlienky, pustite si obľúbenú hudbu, pozrite milovaný film alebo vezmite do ruky knihu a preneste sa do iného sveta ako toho, ktorý vám odoberá energiu. :)


5. Pokojne si vyplačte oči

Plač je vo všeobecnosti považovaný za prejav slabosti, no ja si, naopak, myslím, že je to skvelý ventil. Tým, že necháte pár slzičiek stiecť vám po lícach, sa môžete cítiť o niečo lepšie práve preto, že ste uvoľnili napätie, ktoré sa vo vás skrývalo. Takže pokojne plačte, je vysoká pravdepodobnosť, že sa vám uľaví. :)


6. Zmeňte ovzdušie

Zbaľte kufre a skrátka na istý čas odcestujte. Nezáleží na tom, či si spravíte jednodňový výlet za nákupmi alebo dvojtýždňovú dovolenku stovky kilometrov od miesta, kde sa skrývajú tiene nešťastia. Čerstvý vzduch vám možno pomôže prísť na iné myšlienky, prehodnotiť priority či možno dôjsť k riešeniu celého problému. Nie je vylúčené, že to napokon bude to najlepšie, čo vás v živote postretlo. ;) Ak sa necítite na to, aby ste cestovali osamote, vezmite kamarátku, súrodenca alebo rodiča!


7. Venujte čas tým, ktorí vás skutočne potrebujú

Myslite na to, že na svete sú stále tvory, ktoré vás nevýslovne milujú a potrebujú. Áno, schválne som napísala tvory, pretože tento bod sa zákonite nemusí týkať iba ľudí. V prípade, že máte nejakého domáceho miláčika, sústreďte sa na neho. Vykúzlite mu krásny život plný hier, nových dobrodružstiev a najmä lásky. V najhorších chvíľkach tiež môže byť skvelým poslucháčom, ktorý vám nikdy nebude protirečiť ani vás z ničoho nebude obviňovať. Toto môže do vášho života priniesť stratený pokoj a harmóniu, pretože nájdete ďalší dôvod, prečo ráno vstať z postele. :)


8. Prijmite to, že život nie je iba prechádzka ružovou záhradou

Aby ste sa mohli posunúť ďalej, musíte začať akceptovať to, že niektoré veci nie sú vo vašej moci, že nič netrvá večne. Každá depresia raz skončí a vy konečne zočíte to pomyselné svetielko na konci tmavého tunela. Poučte sa z chýb, prijmite životnú lekciu a zmierte sa s tým, že veci sa proste dejú z nejakého dôvodu.


9. Prehodnoťte svoj pohľad na život

Niekedy skrátka stačí pozrieť sa na problém z iného uhla pohľadu. Prehodnoťte postoje ďalších strán i svojej vlastnej, uznajte, že sa možno mýlite a zvážte aj ďalšie alternatívy. Nemusí byť všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá.


10. Zdriemnite si

Keď už ide hlava vybuchnúť zo všetkých negatívnych myšlienok a neschopnosti nájsť vyrovnanosť, celý prechod na cestu za šťastím začnite výdatným spánkom. Dostatočný počet hodín strávených v ríši snov je prvým krokom k spokojnejšiemu ja. Ak vydržíte v novej rutine ísť skoršie spať a nevyspávať do obeda, vaše telo sa vám poďakuje a vo veľkom to pocíti aj myseľ. Vyskúšajte a uvidíte. ;)


Ako vy bojujete proti depresii a nepríjemným situáciám v živote? :)


Zdroj titulnej fotografie: http://wallpaperscraft.com/download/girl_shadow_sad_face_eyes_88596/1920x1080

user avatar
Sabi Lipovská
www.beautiful-savage.blogspot.sk
Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre