Registrácia

Moje študijné tipy

videný 1 000 - 5 000

Ahojte,

viete ako sa efektívne pripravovať do školy? Ak nie, prečítajte si nasledujúce rady. :)


1. Mobil a elektronika:

Pred učením je vhodné odložiť všetky rušiace elementy, to jest mobil, tablet či notebook. Ak máte nutkavé potreby prezrieť si facebook alebo odpísať na emaily, urobte tak skôr, než sa začnete učiť.
Pri používaní notebooku pri učení si vypnite wifi a zablokujte všetky sociálne siete, bývajú totiž veľmi vábivým prvkom.

2. Zvýrazňovače, farebné perá a gélovky:

Pri učení si zapamätám viac učiva, ak si ho zvýrazním. Moja pamäť si vyžaduje vizuálne podnety z vonkajšieho prostredia, preto využívam všetky dostupné metódy na zapamätanie si učebného textu.
Keď prídem na skúšku, viem dokonca presne, akým perom či fixkou bol text zvýraznený. :P
Perá mi slúžia aj na podčiarknutie dôležitého textu, pomôže to najmä pri 300 stranových knihách.

3. Organizácia:

Pre mňa je tento bod veľmi dôležitý. Ak si doma dopredu naplánujem, kedy a koľko sa toho naučím, texty si tak ľahšie a rýchlejšie zapamätám. Pri slohových prácach, alebo u mňa konkrétne pri diplomovke, využívam časový harmonogram, pretože vďaka nemu si viem témy rozdeliť a spracovať.
Najlepšie je mať doma organizér, kde si zapíšete presné "to do listy". Ja mám ešte v kabelke malý diár na zapísanie dátumov testov, či dôležitých vecí.

4. Jedlo:

Učiť sa s prázdnym žalúdkom nemá perspektívu. Preto sa vždy pred učením najem, ale nejem príliš mastné či sýte jedlá, tie ma zbytočne unavia. Najlepšie sú jogurty, ovocie alebo bageta.
Počas učenia nezabúdajte na pitný režim, odporúčam domáci ľadový čaj. Mňamka. :P

5. Vhodné miesto:

Rada pri učení zaujmem sedaciu polohu, no neznášam tvrdé stoličky. Najradšej sa učím na posteli, presne na jednom okraji, a v tureckom sede. Vtedy mi najlepšie "páli" a učivo sa mi do hlavy rýchlo hrnie.

6. Pauzy:

Pre správne fungovanie mozgu je dôležitá pauza. Ideálne sú pol hodinové pauzy počas celej doby učenia. Ja si látku rozdelím na kapitoly, a po každej jednej si dám prestávku. Ponaťahujem sa, zjem niečo malé, alebo si len tak pol hodinku poležím. Mne osobne to veľmi pomáha, som potom viac svieža a čulá.

7. Chuť na učenie:

Moja posledná rada je mať chuť učiť sa. Viem, znie to hlúpo, kto by sa rád učil, no verte mi, že ak sa budete učiť s nechuťou, stratíte svoj drahocenný čas. Mozog bude odmietať akúkoľvek informáciu, pretože ste ho "zablokovali". Radšej knihy odložte, a choďte na prechádzku. Prevetráte si hlavu, rozprúdite krvný obeh, a aj tá chuť určite dorazí.


Krásny deň,

Soňa


Viac inšpiratívnych príspevkov nájdete na mojom blogu:

www.rebelliouslily.blogspot.sk


Titulná foto- http://www.womansday.com/life/work-money/g2580/back-to-school-deals/?Páči sa ti môj článok ?
Diskusia k článku
0 komentáre