Registrácia

10 kozmetických trikov, ktoré sa oplatí poznať

videný 40 000+
Ahojte!

Na dnes mám pre vás pripravený veľmi zaujímavý článok o 10 kozmetických trikoch, ktoré by ste mali poznať. Tak pozorne čítajte pretože verím, že minimálne polovicu z nich niekedy vyskúšate ;)


                                                                                          
1. Lepiaca páska pre dokonalé linky

Znie to síce zvláštne, no výsledok stojí za to! Pottrebujete dve, približne 3 cm dlhé lepiace pásky, a vašu obľubenú očnú linku. Lepiacu pásku nalepíte na pokožku pri oku tak, aby spájala vonkajší kútik oka s koncom vášho obočia. Potom už len jednoducho nakreslíte priamu očnú linku a lepiaca páska sa postará o jej dokonalé zakončenie.2. Svetlá ceruzka pre väčšie oči

Potrebujete vytvoriť opticky väčšie oči alebo rozjasniť pohľad? Nie je nič jednoduchšie! Zaobstarajte si rozjasňujúcu ceruzku v bielej, telovej alebo svetlučko ružovej farbe. Touto ceruzkou vyfarbite spodnú vnútornú očnú linku a hotovo! Ceruzku tiež môžete použiť pod obočie, čím docielite jeho dokonalejší vzhľad a ešte krajší pohľad.


3. Detský púder namiesto suchého šampónu

Máte veľkú spotrebu suchého šampónu a často sa vám stáva, že sa minie v najnevhodnejšej chvíli? Potom si určite ako poistku zaobstarajte detský púder. Balenie vydrží dlho a efekt je rovnaký.

 

4. Vazelína na krásne mihalnice

Starostlivosť o mihalnice je jedna z najzanedbávanejších. A pritom je tak jednoduchá. Potrebujete len kozmetickú alebo lekársku vazelínu. Maličké množstvo každý večer natrite na mihalnice a ráno jednoducho zmyte vodou. Nemusíte sa obávať, oči nedráždi, maximálne je potrebné si zvyknúť na pocit mastných viečok. Pomáha na posilnenie mihalníc, ich spevnenie, lepší rast a hustotu. Mne pomohla najmä vtedy, keď sa mi mihalnice polámali a vďaka tomuto triku po pár dňoch dorástli späť.


5. Rozjasňovač vždy do trojuholníka!

Trápite sa s nanášaním korektoru či rozjasňovača pod oči a máte pocit, že to nie je celkom ono? Nanášajte ho do tvaru trojuholníka tak, aby sa smerom k lícam zužoval. Pokojne môže siahať až po nosné dierky. Nikdy nerobte oblúčik a nekončite tesne pod očami, pretože takto nikdy nedosiahnete ten správny efekt.

                                                        
6. Kondicionér na holenie

Ak sa vám niekedy stane, že sa vám nečakane minie gél na holenie a vy ho nutne potrebujete, veľmi jednoducho ho nahradíte malým množstvom vlasového kondicionéru. Rovnako ho využijete aj pri praní, keď sa minie aviváž. Treba si ale dať pozor na množstvo.7. Horúca voda 

Lak na nechty, ktorý sa nedá otvoriť? Zaschnutá špirála, ktorú by ste chceli ešte raz použiť? Ľahká pomoc! Ponorte ich na minútu - dve do horúcej vody (nie vriacej, stačí z vodovodu) a oba problémy sú hneď vyriešené.


8. Studená voda

Ak pre zmenu potrebujete urýchliť schnutie laku na nechtoch, pomôže studená voda. Nechty s polosuchým lakom ponorte na minútku do studenej vody, môže byť aj s kúskami ľadu. Uvidíte, že lak bude suchý oveľa skôr.


9. Citrón na zažltnuté nechty

Pokiaľ vás trápia zažltnuté nechty, či už kvôli používaniu tmavých lakov na nechty alebo fajčeniu, riešenie by ste mali nájsť v citróne. Ak jeho šťavu navyše zmiešate ešte s malým množstvom sódy bikarbóny a nechty potom ošetríte olejom, budú ako znovuzrodené.10. Olivový olej na suchú pokožku, vlasy a nechty

Trápi vás suchá pokožka, vlasové končeky či nechty a máte pocit, že žiadna kozmetika dostatočne nezaberá? Odporúčam vám skúsiť olivový olej dostupný v potravinách. Je prírodný a má neuveriteľnú výživnú a hydratačnú silu. Na pokožku tela i tváre je potom výborný aj píling, ktorý vytvoríte zmiešaním olivového oleja s kryštálovým cukrom.


Tak a to bude na dnes všetko. Dúfam, že sa vám článok páčil a že budú pre vás tieto rady užitočné. Teším sa na stretnutie pri ďalšom článku.

Vaša Donny ♥zdroj titulnej fotky: bigstockphoto.com
Pokračuj v čítaní prihlásením, je to zadarmo. Pokračuj v čítaní prihlásením,
je to zadarmo.
Diskusia k článku
2 komentáre